מוטה גור 4, פתח תקווה

(קומה 9) מרפאת שר״פ פלוס

‎073-370-0700

בין השעות 08:00-22:00

ימי רביעי

16:00-21:00

הזרקה לחלל האפידורלי

בהזרקה לחלל האפידורלי - המטרה היא להביא סטירואידים  , שהינם נוגדי דלקת חזקים , ישירות לשרש העצב הסובל והנתון בתהליך דלקתי. מנגנון פעילות זה רלוונטי בעיקר כאשר מדובר על כאב שרשי כתוצאה מפריצת דיסק ולחץ על שרש עצב וגירויו עם תהליך דלקתי סביבו.

בהזרקה לחלל האפידורלי – המטרה היא להביא סטירואידים  , שהינם נוגדי דלקת חזקים , ישירות לשרש העצב הסובל והנתון בתהליך דלקתי. מנגנון פעילות זה רלוונטי בעיקר כאשר מדובר על כאב שרשי כתוצאה מפריצת דיסק ולחץ על שרש עצב וגירויו עם תהליך דלקתי סביבו. יעילות ההזרקה משתנה וקשה לקבוע מראש לאלו חולים הטיפול יועיל ובאלו חולים לא. בחלק מהמטופלים אין שיפור כלל. בחלק מהמטופלים ישנו שיפור זמני בלבד. בחלק מהמטופלים אפילו לאחר הזרקה אחת ישנו שיפור משמעותי לטווח ארוך. בחלק אחר של המטופלים יש שיפור זמני , חלקי לאחר הזרקה אחת ושיפור גדול יותר ואף שיפור לטווח ארוך עם סדרה של הזרקות.

ישנן שתי טכניקות עיקריות של הזרקה אפידורלית : הזרקה אפידורלית בכניסה דרך המרווח הבין חולייתי (בחלקו האחורי של עמוד השדרה) , והזרקה אפידורלית בכניסה דרך תעלת שרש העצב (בחלקו האחורי צדדי של עמוד השדרה).

במטופלים עם כאב שרשי בהם בהזרקה לחלל האפידורלי היה שיפור זמני בלבד , ללא שיפור נוסף , מתמשך עם סדרת הזרקות – קיימת אפשרות לטיפול בגלי רדיו.
image1
לחץ להגדלה

המאמרים האחרונים

עקבו אחרינו לקבלת מידע עדכני בנושאים הקשורים אילכם

בהזרקה לחלל האפידורלי – המטרה היא להביא סטירואידים  , שהינם נוגדי דלקת חזקים , ישירות לשרש העצב הסובל והנתון בתהליך דלקתי.

תסמונת כאב איזורי מורכב  – Complex regional pain syndrome (CRPS) , היא תסמונת כאב כרונית  , המערבת בדרך כלל יד או רגל….

בתעלת השדרה המותנית עוברים שרשי העצב אשר מוליכים תחושה ושולטים בהנעת הרגליים ובסוגרי השתן והצואה.